Home

Contact/Info

Maandagenda                         

Vaste activiteiten

Culinair

Te doen in Périgord

La Tulipe markt

Mooie wandelingen

Handige informatie

o.a. liftcentale Nederland - Frankrijk, auto importeren, goedkoop bellen naar Nederland, computerinfo

Interessante links

o.a. on-line winkelen: nederlandse boeken, nederlandse levensmiddelen of voeding voor dieren.

Fotoalbum

Activiteiten van leden

o.a. vakantie vieren bij onze leden

 

 

La Tulipe Markt.

Leden van La Tulipe kunnen hier gratis adverteren. Ook voor niet-leden is het mogelijk om tegen betaling te adverteren. U kunt contact opnemen met wilma.van-opstal@orange.fr

Index

  • Designstoel te koop
  • Occasion Toyota Landcruiser
  • NTCC Aquitaine – Nederlandse school voor de Aquitaine e.o.

  • auto's te koop
  • huizen te huur; Nederland en Frankrijk
  • Nederlandse tandarts in Bergerac: nieuw adres en uitbreiding praktijkdagen
  • uniek: prachtig antiek te koop
  • Nederlandse meubelmaker
  • schilderles voor beginners
  • Haring gesignaleerd op markten in de Dordogne
  • Franse taallessen
  • Permanente vide grenier - bric-à-brac
  • fotoboek 'Portes de Périgord'
  • Tarieven Lolivarie 2008

      

Te koop t.e.a.b. designstoel Butterfly van Mobilia Studio. Ruim 20 jaar oud, maar nog in goede staat. Wilma van Opstal:  wilma.van-opstal@orange.fr

  

Te koop van goede kennissen, wegens emigratie naar Zuid-Afrika: Toyota Landcruiser 4 x 4, 3 liter diesel, bouwjaar 13-09-2005, 50.000 km. Vraagprijs 24.000 Euro. De auto is beschikbaar vanaf de eerste week september.

Alle informatie via manoirdemontauriol@wanadoo.fr

NTCC Aquitaine – Nederlandse school voor de Aquitaine e.o.

Met ingang van het aankomend schooljaar 2008/2009 opent het NTCC Aquitaine naast de locatie in Le Taillan Médoc meerdere nieuwe lespunten voor het onderwijs in de Nederlandse taal, waaronder de Dordogne, omgeving Bergerac. De Nederlandse lessen zijn gericht op kinderen die het basisonderwijs volgen. De lessen bevatten verschillende elementen zoals het vergroten van de woordenschat, zinsopbouw en werkwoordvervoegingen, lees- en schrijfvaardigheid en ook culturele aspecten zoals aardrijkskunde, nederlandse geschiedenis en algemene kennis over het leven in Nederland. Naast groepsactiviteiten wordt er individueel met en op het niveau met elk kind gewerkt. Wij maken gebruik van moderne lesmethoden, ondersteund door tv, cd, dvd, laptop en Internet. Het NTCC Aquitaine wordt financieel en onderwijsinhoudelijk ondersteund door de Stichting NOB (Nederlands Onderwijs in het Buitenland www.stichtingnob.nl) en de Nederlandse Onderwijsinspectie.

Naast het basisonderwijs bieden wij ook Nederlandse lessen aan leerlingen van het voortgezet onderwijs. Uw kind kan dus op het Lycée kiezen voor het Nederlands als "langue vivante 2 of 3".

Inschrijving

Voor inschrijving (voor 28 juni 2008) of meer informatie kunt u contact met ons opnemen via ntcc-aquitaine@hotmail.fr of een kijkje nemen op onze site

AUTOOTJES TE KOOP...
Door mijn laatste auto-malaise zit ik (= Suzanne Meltzer, ineens) in de 2de-hands autootjes. Ik wil graag helpen als iemand geinteresseerd is, bel me dan tolk ik (indien nodig) graag!
TE KOOP:
- ROSE Twingo, km. 160.000, jaar ???, PRIJS 2.000,-- E. (valt over te praten).
  Bij: Huis naast de gendarmerie in St. Cyprien.
- Peugeot 309 (van een oude dame geweest); kleur: wit, km. 180.000, jaar ???, PRIJS 1.000 E.
- Peugeot 307, niet veel kilometers.
  Bij: Chris, tel: 06 89924258 in Audrix.

TE HUUR:
- Lieflijk huis in Allas les Mines, nog vrij deze zomer. Geschikt voor 4 personen,
  prettige tuin en terras, en romantisch beekje dat ruist langs het raam.
- Maisonette in Utrecht (vlakbij centrum vlakbij snelweg). Twee slaapkamers (2x 2pers.);   
  alle comfort, inclusief tuintje en fiets!
  Voor info: Suzanne Meltzer, 05 53294205, of suzstyle@free.fr.

 

 

Nederlandse tandarts in Bergerac.

Ons lid Tom van der Most - tandarts.

 (in samenwerking met J.C. Rivoire, tandarts, paradontoloog, implantoloog)

heeft zijn praktijkdagen uitgebreid: woensdag, vrijdag en zaterdag.

Voor afspraken: tel. 05 53 57 19 96. De praktijk is verhuisd naar: 27 Boulevard Montaigne, Bergerac (tegenover het oude praktijkadres).

Carla en Henri Mudde geven u de gelegenheid om een aantal prachtige en unieke stukken antiek te kopen. Klik hier voor meer informatie.

 

De Nederlander Roger Tel werkt in de Corrèze, nét buiten de Dordogne (maar komt graag bij u langs), als meubelmaker. Hij maakt ook keukens en deuren. Kijk op zijn website:

www.lairdubois.com
 

 

                                    

Schilderles voor beginners .
Mercedes Choufoer geeft iedere vrijdagmiddag van 13.30- 17.00 uur schilderles in haar goed verwarme ruime atelier in Marminiac. In een gezellige, rustige ambiance krijgt U de kans om zich in het schilderen te bekwamen.  Alle aspecten, zoals tekenen, kleurmengen, compostie, penseelgebruik, perspectief etc. komen spelenderwijs aan de orde. U zult versteld staan van Uzelf !
In de warmere maanden zal er ook les gegeven worden in de buitenlucht, waarbij het landschap figuratief of abstract wordt uitgewerkt.
Maar het plezier in het spelen met kleuren en (acryl)verf is het belangrijkste aspect.
De vrijdaglessen kosten € 15,- per middag, inclusief thee/ koffie en een glaasje wijn ter afsluiting.
Atelier Mercedes heeft nog 3 plaatsen beschikbaar .
Voor meer informatie bel : 0565.31.48.94
Werk van Mercedes is te zien op :
www.mercedes-art.nl  en www.mercedeschoufoer.seesle.nl


 

dinsdag Le Bugue
woensdag Montignac (Pasen tot Toussaint)
donderdag Lalinde
vrijdag Vergt
zaterdag Bergerac (naast de marché couvert)
zondag St. Cyprien

Franse taallessen.

 
Sacha Tran-Duc heeft gemeld dat ze ook dit jaar weer Franse les geeft voor de leden van La Tulipe.
Dag? Iedere donderdag.
Locatie? Afwisselend bij leerlingen thuis in en om Le Buisson.
Startdatum? 17 september.
Looptijd cursus? Telkens een trimester.
 
In de verschillende groepjes zijn nog een paar plaatsen vrij:
09.30 - 11.00 uur    Beginners 2 (nu één jaar les)
11.00 - 12.30 uur    Half gevorderden
 
Daarnaast is er ruimte voor een nieuwe groep in de middaguren.
Alle lesdata en tarieven zijn te vinden op www.parlotte.fr.

Zomeropening Bric-a-brac: vanaf 11.07: vanaf 15.00 uur weer open.

 

Wij (Ellen Slaman en Trudie Visser) nodigen u uit om te komen kijken of er iets van uw gading bij is. Regelmatig komen er nieuwe leuke spulen binnen, dus kom zeker een keer langs. U bent meer dan welkom.

 

Ons adres is: Les Veneries, 24170 Siorac en Perigord; tel 0553 29 54 71

 

U vindt ons via de volgende route:

·   Langs de Intermarché richting Le Buisson rijden.

·   Na 1200 meter bij bord ‘dechetterie’ links afslaan.

·   Daarna borden "Chambre d'hotes la Domaine de la Dame Blanche" volgen tot aan kruispunt boven (aan de linkerkant staan vuilnisbakken).

·   Hierna een scherpe bocht naar rechts (Chemin de Castel Real), rechtdoor en na de tennisbaan rechtsaf en om het gebouw (met rode luiken) rijden tot aan onze parkeerplaats, waar u uw auto kunt parkeren.

 

Les portes du Périgord

Een schitterd fotoboek van Henk Jan Drenthen.

Kijk hier voor meer informatie.

GOLF DE LOLIVARIE

Golf de Lolivarie- Siorac

Tel. 05.53.30.2269

Web: www.golfdelolivarie.com

 

Lolovarie 2008

Forfait débutant 1ère Année au Golf de Lolivarie

Conditions: première licence + premier abonnement

  • Licence
  • + abonnement 2008 (accès libre au parcours de Golf et aux installations)
  • + mise à disposition d'une 1/2 série de club
  • + 3 x 1/2 H. de cours de golf en individuel
  • + 1 parcours accompagné de 3 trous

= 700 € par personne

 

Sur rendez-vous auprès du moniteur:

Piquot, Nicolas

Pro P.G.S. France/P.G.A. Europe

Tél.: 06.86.26.62.09

email: nicolas.piquet@club-internet.fr

Les leçons sont données en Français et en Anglais.

 

 

Terug naar boven